Masáž

je nejstarší formou terapie, kde tlakem na svaly a tkáně můžeme léčit zranění, zmírňovat bolesti a zlepšovat krevní oběh, uvolňovat napětí.

Ať už patříte k aktivním sportovcům či dáváte přednost pasivnímu či dokonce jednostrannému pohybu v práci, sportovní a rekondiční masáže jsou to pravé pro posílení vaší tělesné kondice a podpoření dobrého fyzického stavu. U nás jedny z nejvyhledávanějších masáží jsou masáže klasické zejména u aktivně žijících lidí, kteří však nezapomínají na důležitou relaxaci.

Sportovní i rekondiční masáže patří do kategorie klasických masáží. Klasická masáž využívá různé způsoby tření a hnětení.

Rekondiční masáž

Rekondiční masáž je důležitou součástí péče o tělo u jedinců s nedostatkem aktivního pohybu, u lidí s jednostranným typem přetížení a k odstranění bolesti zad. Rekondiční masáže pomohou k uvolnění svalového napětí, odeznění pocitu únavy, zmírnění nebo úplné odbourání bolesti zad a celkové osvěžení organismu po fyzické či psychické námaze.

Sportovní masáž

Sportovní masáž tvoří důležitou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat sportovní výkony a zároveň co nejúčinněji předcházet vzniku trvalého poškození organismu. Při sportu často dochází k nedostatečné regeneraci unaveného organismu.

Sportovní masáže je možno dělit:

  • pohotovostní – prováděné před výkonem, navozují vyšší svalovou aktivitu, pomáhají k prohřátí zatěžovaných partií a podobně jako jiné masáže přispívají k navození celkové duševní i tělesné pohody.
  • regenerační – je uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů, pomáhající sportovci zbavovat se únavy nebo připravit se na podání plného výkonu. Léčebná sportovní masáž urychluje doléčování některých onemocnění a zvláště zranění sportovce.